MERCEDES 300E W124 1988 – SPRZEDANY

„Mercedes 300E W124 to nie jest najrzadziej występujące auto na rynku youngtimerów, jednak dla miłośników modelu ten egzemplarz będzie nie lada atrakcją. Pochodzi z końcówki pierwszej serii produkcyjnej modelu i wciąż były to czasy, gdy za wyposażenie dodatkowe Mercedes kazał sobie słono płacić. Pierwszy właściciel jednak nie żałował. Zaczął konfigurację od rzadko zamawianej i nietaniej opcji welurowej tapicerki, nie oszczędzał zamawiając bogate wyposażenie elektryczne (szyby, szyberdach regulacja fotela kierowcy) i klimatyzację, a podsumował rachunek zamawiając ówczesną nowość, komputer pokładowy (Reiserechner). Ciekawe jest również radio i założone felgi – AMG Penta, a najważniejszy – sam ogólny stan zachowania samochodu. Ten egzemplarz przejechał przez 30 lat zaledwie 55 tysięcy kilometrów i jest po obszernym serwisie.”
~Giełda Klasyków

Mercedes 300E W124
Data produkcji: marzec 1988
Pojemność silnika: 2997 ccm
Moc silnika: 188 KM
Przebieg: 55,368 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Mercedes 300E serii w124 kolorze „199 Blauschwarz Metallic” z antracytową welurową tapicerką. Samochód sprowadzony z Genewy, Szwajcaria bezpośrednio od pierwszego właściciela. Zachowany w bardzo dobrym stanie z minimalnymi śladami upływu czasu i użytkowania. Bardzo niski przebieg 55 tysięcy kilometrów.

Unikatowa kompletacja wyposażenia dodatkowego, m.in.:
komputer „Reiserechner”, klimatyzacja, 4x el. szyby, el. fotel kierowcy, ASD, el. szyberdach, welurowa tapicerka.

Akcesoria z epoki: felgi Ronal Penta w stanie „jak nowe z pudełka”, sprężyny obniżające H&R żółte, radio w drewnie – wysoki model Pioneer KEH-8200 z RDS i pilotem, głośniki zestaw Pioneer TS-6988, blenda tylnej klapy „Hella”.

Nadwozie w bardzo dobrym stanie, bez korozji oraz widocznych mankamentów. Posiada w większości fabryczny lakier.

Wnętrze jest kompletne, zachowane w doskonałym stanie. Komplet oryginalnych dywaników rypsowych. Elementy drewniane bez pęknięć. Matowe elementy tapicerki. Brak śladów zużycia.

Mercedes został w 2005 roku wyrejestrowany, a następnie bardzo mało używany (kilkaset kilometrów), w związku z tym przeszedł obszerny serwis, faktura na kwotę 6’300 PLN.

Wykonane prace: wymiana uszczelnień silnika, wymiana oleju w silniku wraz z filtrem, płynu chłodniczego, nowy filtr powietrza i paliwa, nowe tarcze i klocki z przodu, nowy łącznik wału,nowy bat anteny elektrycznej, wymiana oleju w ASD, nowy napinacz paska mikro, regulacja wtrysku mechanicznego, naprawa hamulca postojowego, przegląd układu klimatyzacji i napełnienie właściwym czynnikiem R12 i wiele innych.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.

Cena zawiera opłaty, które zostały już wykonane. Samochód odbierasz z pierwszym przeglądem technicznym i tłumaczeniami zagranicznych dokumentów.

Istnieje również możliwość dowiezienia pod adres nowego właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *